Susipažinkime | Gintautas Sitnikas

„Elkis su žmonėmis taip, kaip norėtum, kad jie elgtųsi su tavimi“- teigia Gintautas Sitnikas – Valstybės įmonės „Regitra“, Šiaulių filialo vyresnysis specialistas, LSDP Šiaulių miesto skyriaus S. Dariaus ir S. Girėno grupės pirmininkas, kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimo narius.

Kas Jums yra šeima? Kokias šeimoje puoselėjate vertybes?

Gintautas SitnikasMan šeima – didelė vertybė. Tai patys artimiausi žmonės, kuriais galiu pasitikėti bet kurioje situacijoje. Manau, kad stipri ir darni šeima – visuomenės pagrindas. Kokias vertybes mes įdiegsime savo vaikams, toks bus ir mūsų šalies veidas. Ateitis priklauso jaunajai kartai, todėl mes turime ypatingai daug dėmesio skirti vaikų ir jaunimo auklėjimui, ugdymui, užimtumui. Mano manymu, reikia siekti, kad jaunimas matytų savo ateitį čia, Lietuvoje.

Trumpai papasakokite apie save: kur gimėte, augote, kur mokėtės, ką dirbate.
Gimiau ir užaugau Šiauliuose. Mokiausi Ragainės pagrindinėje mokykloje. Kauno technologijos universitete įgijau aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Man suteiktas diplomuoto inžinieriaus (magistro) kvalifikacinis laipsnis. Šiuo metu dirbu valstybės įmonėje „Regitra“, Šiaulių filiale, vyresniuoju specialistu.

Kas paskatino dalyvauti politikoje?
Politinė situacija, kuri šiuo metu yra susiklosčiusi Lietuvoje – man nepriimtina, kaip ir daugumai Lietuvos gyventojų, todėl noriu tiesiogiai dalyvauti šalies valdyme, įtakoti priimamus sprendimus. Juk politikos dėka valstybės ar visuomenės gyvenimas yra sureguliuojamas ir nukreipiamas tokia linkme, kad būtų išvengta anarchijos ir chaoso. Politika – tai valstybės valdymo menas, socialinis procesas, mediatorius, kuris padeda išspręsti iškilusius konfliktus surandant kompromisą. Tai menas sukurti taisykles, kurių laikydamiesi žmonės galėtų gyventi tokioje visuomenėje, valstybėje, kurioje galėtų siekti savo užsibrėžtų tikslų, todėl svarbūs sprendimai negali būti priimami skubotai, gerai jų neapsvarsčius ir neįsigilinus. Man svarbiausia yra žmogus, jo lūkesčiai, viltys.

Įvardinkite 5 svarbiausias politiko savybes.
Kompetencija (savo srities išmanymas), pareigingumas, atsakingumas, įžvalgumas, empatiškumas.

Jūs esate  LSDP Šiaulių miesto skyriaus grupės Nr.31 pirmininkas, ar lengva suburti žmones vieningai veiklai?
Nelengva, bet įmanoma. Reikia „užkrėsti“ savo pavyzdžiu. Žmones traukia sėkmingi, pasitikintys savimi, veiklūs, turintys aiškų tikslą. Tikiu žmonėmis, manau, kad ir jie manimi pasitiki ir pasitikės.

Ar nebijote tapti nepopuliariu politiku?
Noriu būti sąžiningu politiku, kurį žmonės gerbtų ir kuriuo pasitikėtų. Šlovė ir populiarumas nėra mano siekis.

Ko reikia šiandieniniam žmogui, kad jaustųsi saugiai Lietuvoje?
Įstatyminė bazė nėra pakankamai lanksti, pritaikyta eilinio Lietuvos piliečio poreikiams.  Dažnai žmogus išgirsta: „Nieko negalime padėti, toks įstatymas“. Tada kyla klausimas, ar įstatymai kuriami ne tam, kad gintų žmogaus teises? Kaip gali žmogus jaustis saugiai, jei jo negina valstybė? Taip pat labai svarbu atlyginimas už atliktą darbą, socialinės garantijos pensijinio amžiaus žmonėms, mamoms, auginančioms vaikus ir t.t.

Kas jums yra Šiauliai? Į kurią Šiaulių miesto vietą Jums būtų gėda nusivesti turistą?
Šiauliuose gimiau ir užaugau. Džiugu, kad miestas tvarkosi ir gražėja. Rekonstruojamos gatvės, parkai, aikštės, daugėja rekreacinių zonų, sporto aikštynų. Kiekviename mieste, kaip ir Šiauliuose, galima rasti mažiau prižiūrėtų, dar nesutvarkytų plotų. Bet tai tik laiko klausimas. Viskas priklauso nuo požiūrio. Pasiūlyčiau aplankyti Katedrą, pasivaikščioti pėsčiųjų bulvaru, aplankyti Saulės laikrodžio aikštę…

Ką galėtumėte padaryti, kad jaunas žmogus pasiliktų savo gimtajame mieste?
Investicijų į Šiaulius pritraukimas, naujų darbo vietų steigimas, laisvalaikio, rekreacinių zonų kūrimas.

Kandidatuojate į seimo narius, ar sugebėsite patenkinti žmonių lūkesčius?
Jei manyčiau, kad nesugebėsiu, nepretenduočiau į seimo nario postą.

Kokie yra Jūsų planai tapus seimo nariu?
Spręsti jaunimo užimtumo, emigracijos problemas, siekti kvalifikuoto darbo apmokėjimo, socialinių garantijų užtikrinimo, skatinti ir motyvuoti valstybės tarnautojus, didinti jų asmeninę atsakomybę, prisidėti prie mažųjų ir vidutinių įmonių verslumo skatinimo.

Atsitiktiniai žmonės tampa politikais, ministrais, kaip manote, ar nuo to nenukenčia paprastas Lietuvos žmogus?
Aš manau, kad ministrais netampa atsitiktiniai žmonės, praeiviai iš gatvės. Kiekvienas jau būna nuėjęs tam tikrą politiko kelią. Ar jie turi pakankamai gebėjimų ir kompetencijų užimti tokius svarbius postus ir eiti minėtas pareigas, kitas klausimas. Asmeninės politiko savybės taip pat labai svarbios. Sąžiningumas, ambicingumas, atsakomybė prieš rinkėją – turėtų būti esminiai atskaitos taškai.

 Ar aplink Jus yra daug žmonių, kuriais pasitikite?
Vienas lauke – ne karys. Norint siekti tikslų reikia patikimų žmonių, vieningos komandos. Manau, turiu kuo pasitikėti.

Jūsų pomėgiai.
Gera knyga, filmas, automobiliai, techninės sporto šakos.

Įvardinkite savo gyvenimo taisyklę, kuria vadovaujatės.
Elkis su žmonėmis taip, kaip norėtum, kad jie elgtųsi su tavimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

plugin by phploaded.com