Rekordinis biudžetas – įpareigojimas sunkiam darbui ir atsakomybė

Vasario 1 dieną patvirtintas 2018 metų miesto biudžetas nuteikia viltingai. Planuojama turėti 143 698,5 tūkst. Eur biudžetą, o tai yra beveik 30 milijonų Eur daugiau negu buvo patvirtinta 2017 metams. Biudžetą turėtų sudaryti: pajamos iš mokesčių – 59 805,0 tūkst. Eur; dotacijos, Europos Sąjungos, kita tarptautinė parama – 58 133,2 tūkst. Eur; kitos pajamos – 9 282,6 tūkst. Eur; turto pardavimas – 270,0 tūkst. Eur. Be to, į 2018 metus perkelta 2017 metais nepanaudotų 16 198,7 tūkst. Eur.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos Socialdemokratų frakcija bendraudama su miesto gyventojais, įstaigų ir organizacijų atstovais išgirdo didžiausius žmonių rūpesčius ir pasiekė, kad tai, kas šiauliečiams svarbiausia, patektų į 2018 metų biudžetą. Džiugu, kad numatytos lėšos šioms reikmėms: ,,Saulės“ koncertų salės rekonstrukcijai, priestato statybai; žvyruotų gatvių individualių namų kvartaluose projektavimui, asfaltavimui, rekonstrukcijai; kitų gatvių ir šaligatvių, dviračių takų rekonstrukcijai; autobusų stotelių paviljonų įrengimui; vaikų žaidimų aikštelių atnaujinimui; Šiaulių oro uosto infrastruktūros įrengimui; buriavimo elingo projektavimo darbams; Irklavimo bazės statybai Žvyro gatvėje; švietimo įstaigų baseinų, sporto bazių, teritorijų atnaujinimui, edukacinių bazių modernizavimui; mokinių edukacinių programų įgyvendinimui muziejuose ir galerijose; vaikų mokymui plaukti; bendradarbiavimo su Šiaulių aukštosiomis mokyklomis programos vykdymui; socialinių darbuotojų, kitų mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų didinimui. Padidintas finansavimas vaikų dienos centrams, ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Socialdemokratų frakcija palaikė ir kitus svarbius miestui biudžete numatytus finansuoti darbus.

Kad biudžete numatyti svarbūs, reikšmingi darbai, rodo ir tai, jog visi opozicijoje esantys Tarybos nariai ne tik paskelbė viešą pareiškimą apie 2018 metų biudžeto palaikymą, bet už šį dokumentą sutartinai balsavo ir Tarybos posėdyje.

Priimtas rekordinis biudžetas nuteikia optimistiškai ir įpareigoja dirbti taip, kad visi numatyti geri darbai būtų įgyvendinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

plugin by phploaded.com