Interviu su socialdemokratu. Gintautas Sitnikas

2017 m. liepos 17 d. Šiaulių miesto tarybos sprendimu, administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos patikėtos LSDP Šiaulių miesto skyriaus pirmininko pavaduotojui Gintautui Sitnikui. Jam pavesta koordinuoti ir kontroliuoti Socialinių reikalų bei Švietimo, kultūros ir sporto departamentų veiklą.

Po minėto sprendimo, apie būsimą darbą, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo postą, pakalbinome naująjį Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją.

Jums patikėtos svarbios ir atsakingos pareigos. Ar lengvai apsisprendėte kandidatuoti, ilgametę tarnybą VĮ „Regitra“ keisti į administracijos direktorius pavaduotojo postą ?

Neslėpsiu, dvejonių ir pasvarstymų buvo. Manau, kad kiekvienam žmogui, prieš priimant svarbius sprendimus, tenka gerai apsvarstyti, apgalvoti, vienaip ar kitaip apsispręsti. Kandidatuojant į šias pareigas teko išgirsti įvairių nuomonių ir patarimų, pamokymų. Sprendimą priėmiau savarankiškai, pilnai prisiimdamas atsakomybę, aiškiai suvokdamas, kur einu ir ko ketinu siekti.

Turite nemažai patirties organizuojant darbą valstybės įmonėje. Ko tikitės iš naujų pareigų, ar esate pasirengęs naujiems iššūkiams ?

Ne tik pasirengęs, bet ir pozityviai nusiteikęs. Priešingu atveju, neverta pradėti jokio darbo.  Paminėjote, jog turiu nemažai patirties dirbant valstybės įmonėje. Per visą šį laikotarpį teko susidurti su itin kebliomis situacijomis, atlikti sumanumo ir lankstumo reikalaujančias užduotis. Visada stengiausi mokytis ir tobulėti, siekiau įgytas žinias ir patyrimą perteikti savo kolegoms, suburti komandą bendram darbui, siekti produktyvaus darbo ir paties geriausio rezultato.

Tikiu, kad darbas Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje bus kūrybiškesnis, įvairesnis, suteiks daugiau galimybių bendrauti su žmonėmis, pagal galimybes ir suteiktus pareiginius įgaliojimus padėti spręsti šiauliečių problemas, gerinti jų gyvenimo kokybę. Manau, kad laukia nelengvas, tačiau įdomus ir prasmingas darbas.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos numatytos apibrėžtam laikotarpiui. Ar tai ne per trumpas laiko tarpas pasiekti pastebimų rezultatų?

Laikas ne visuomet mums pavaldus. Vieniems gali pasirodyti, kad metai – per trumpas, kitiems ilgas laiko tarpas. Esmė ne čia. Eidamas šias pareigas reikalausiu net tik iš savo pavaldinių, bet ir iš savęs atsakingumo, užsispyrimo ir kruopštaus darbo. Manau, kad nuosekliai ir kryptingai dirbant galima pasiekti pastebimų rezultatų ir teigiamų pokyčių. Bent jau paruošti pagrindus tolimesniems darbams bei projektams. Manau, kad šiame darbe labai svarbus bendradarbiavimas, įsiklausymas. Tik diskusijose gimsta tiesa. Žinoma, viskam yra ribos ir saikas. Neneigsiu, kad kartais būtina priimti ne itin populiarus, tačiau strategiškai tikslingus sprendimus. Dažnai pokyčiai tiesiog būtini, tuo labiau, kad gyvename technologijų amžiuje, kur vyksta didžiulė kaita. Privalome tobulėti, sparčiai judėti pirmyn, sugebėti prisitaikyti. To ir sieksiu savo darbe.

Politikoje jūs ne naujokas. Gal turite minčių, idėjų kaip tobulinti savivaldos darbą ?

Minčių visada yra. Tačiau pirmiausia reikėtų labiau įsigilinti, iš arčiau susipažinti su mano kuruojamų sričių, Socialinių reikalų bei Švietimo, kultūros ir sporto departamentų, veikla ir darbo ypatumais. Pripažinsiu, kad tobulėti tikrai yra kur. Norisi daugiau viešumo ir skaidrumo. Ne paslaptis, kad kai kurie sprendimai yra vilkinami be jokios aiškios priežasties. Kas tai – įstatymų spragos ar valdininkų  nekompetencijos klausimas? Spręsime, diskutuosime, tarsimės. Neabejoju, kad rasime pačius teisingiausius sprendimus.

Ko palinkėtumėte sau?

Sau palinkėčiau gero ir produktyvaus darbo. Teisingų ir racionalių sprendimų. Taip pat įžvalgumo, atvirumo naujovėms. Tikiu mūsų miesto ateitimi ir gerove.

Dėkojame už pokalbį.
Linkime sėkmės darbe

Comments

  1. By Elena

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

plugin by phploaded.com